Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zdaňovanie nie je len krádež (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ja len malu poznamku

mafia ta moze uniest, pripadne clena tvojej rodiny. a tym, ze ta niekde bude drzat, proti tvojej voli tak ta aj vazni. to len pre vacsiu mieru objektivity.
 

 

Áno, aj ma to napadlo. Je tam veľa možností. No vychádzal som z toho, ako to si myslím že sa správajú tie skupiny vo väčšine prípadoch.
Ak by tam ale bolo niečo zásadne nesprávne, alebo bolo treba doplniť, tak to rád zmením. :-)
 

 

unos je prostriedkom mafie k dosiahnutiu ciela. preto som to napisal. neunesu teba ako vlastnika podniku, ale tvoje dieta, manzelku, pripadne otca, matku, surodenca... ak chces potom po mafii ich oslobodenie tak dosiahnu to co chcu. a k takymto pripadom dochadza relativne casto.
 

ale nie na slovensku

moc pozeráš filmy, na slovensku zatiaľ uniesli iba kováča ml.,... inak SR mafia, takto nefunguje, v zahraničí sicílska, či americká mafia áno, ... ale u nás idú skôr nátlakom ako únosom.
Väčšinou unášajú až vtedy, keď ideš proti ním svedčiť, ale to si už ty a tvoja rodina utajovaný chránení svedok. Preto na SR pomery to má správne
 

 

a) nemal som pocit, ze clanok je iba o slovensku.
b) no ja ti neviem, podla mna na slovensku "zarvalo" dost "bielych koni", boh vie, ze kolko z nich je sucastou nejakych stavieb.
c) to nie ja mam nick odvodeny od vyrobcu AJ televizorov :D, ale to iba na okraj.
 
Hodnoť

autor

nám umožnil zaujímavú sondu do svojej duševnej poruchy. Stihomam a vytváranie si nepriateľa za každú cenu - vrátane "hrdinského" boja proti nemu vypisovaním rôznych pamfletov.

Je zaujímavé nazrieť do myslenia jedinca, ktorý žije v alternatívnom časopriestore. Ináč, odporúčam dlhodobý pobyt, resp. presídlenie do časti Somálska, ktorá nie je pod žiadnou vládou - tým sa človek zbaví toho najhoršieho "okrádajúceho subjektu" a s tými dvoma zvyšnými typmi - očividne menej závažnými, už nejako vydrží - veď vždy treba najprv odstraňovať to najhoršie a najväčšie zlo.

Popri bohumilej existencii mimo štátneho útlaku a teroru by tam tento náš chlapček mohol aj rozvíjať misijnú činnosť a miestnym obyvateľom vysvetľovať, akej blahobytnej existencie sa dožili. Akosi im to zatiaľ nedochádza.
 

ďakujem

Ďakujem za prečítanie. Tým že ste neuviedli žiadne protiargumenty, ma len utvrdzuje v mojom názore, za čo tiež ďakujem.
A to ostatné... je stále o tom istom. Pekný deň. :-)
http://hora.blog.sme.sk/c/2120...
 

daj si pozor

to, že si paranoidný, ešte neznamená, že po tebe nejdú. Bež pozrieť do skrine, či tam na teba nečíha nejaký vládny agent aby ťa uniesol a zastrelil. A keď nie, vybehni si na ulicu postrieľať pár policajtov - ako si to pekne vysvetlil v dávnejšom blogu.

Môj predošlý príspevok nebol adresovaný tebe - predostierať argumenty psychotickému jedincovi je úplne zbytočné.
 

 

Si spokojný s tým, keď môžeš uctievať bez rozmyslu a nekriticky autoritu, ktorá ťa okradne a povie ti ako má žiť? Ak áno, úprimne ťa ľutujem. Vieš ako robí ovečka? Béééé. :-)
 

nie som

spokojný s fungovaním štátu v tejto krajine a z princípu nikoho a nič neuctievam, autoritu už vôbec nie.

Nemyslím si, že zdaňovanie je apriori krádež, aj keď súhlasím, že je zbytočne vysoké a mnoho peňazí z neho je zle použitých. Som liberálne založený a podporujem menší štát.

Pokiaľ si si ešte nevšimol, SR je demokratická krajina a máme takú vládu/štát, akú si zvolíme. Preto treba ľuďom trpezlivo vysvetľovať, kde všade je žiaduca menšia prítomnosť štátu. Libertariánski anarcho-psychopati ako ty tomu robia nádhernú medvediu službu, lebo svojim chorým vrešťaním o potrebe zničiť štát do základov diskreditujú legitímne liberálne snahy o väčšiu slobodu.

Príde nejaký Fico, či iný etatista a rétoricky máchne rukou: "Veď to sú blázni, čo navrhujú aby bolo všetko súkromné, aj polícia, chudobní budú prepadávaní a terorizovaní, chudoba príde ešte aj o poslednú ochranu, ...... atď." Alebo, aby boli všetky diaľnice súkromné - aj päť vedľa seba, kde si ľudia vyberú ktorou chcú jazdiť, za akých podmienok (nie, toto som si naozaj nevymyslel, to je M. Pošvanc blahej pamäti).

A takto krásne sú všetci "liberáli" vopchatí do jedného vreca. Dôsledok aktivít ľudí ako si ty je diskreditácia liberálnych ideí (tých uskutočniteľných) a teda dlhodobo menej slobody.

Nezabudni sa ešte vykresliť ako klasický fašista-boľševik a vyhlásiť, že demokracia je zlá a treba ju zrušiť lebo populizmus, a len ty a tebe podobní viete, čo je pre ľudí naozaj dobré. A poriadne to roztrubuj pre čo najširšie publikum - nech tu majú socialistickí prerozdeľovači a populisti naozaj na ružiach ustlané ešte dlhú dobu.
 

 

Tak si demokrat, alebo liberál?

Nemôžeš súhlasiť s násilníckym systémom, pokiaľ sa chceš hlásiť k ideám slobody, alebo aspoň akokoľvek sa k nim priblížiť. To proste nejde.

Úprimne - mne je jedno, či tu bude Fico alebo kto. To čo máme v politike je len odrazom spoločnosti. Nehrajme sa teraz na to, že tu máme 50% liberálov a 50% socialistov a teraz ideme trpnúť, ktorá skupinka z nich asi tak vyhrá. Nie! Žiaľ takto to nie je a ak by to tak bolo, nad týmto by sme sa tu už ani nezamýšľali...voľby by už ani neexistovali.

Demokracia je zlý systém - lebo vychádza z princípu násilného útlaku. Btw. díky za tip, dobrý námet na nový článok. :-)
 

si smiešny

ako sa mi tu pokúšaš podsúvať, s čím môžem súhlasiť a s čím nie. od človeka, čo ani nerozozná kapitalizmus od trhu je to naozaj úsmevné.

Miera slobody je daná schopnosťou ľudí túto slobodu prijať, pochopiť a využiť (nedeštruktívne). Ak sa pokúsiš zaviesť nedemokratický, ultraliberálny systém, výsledkom bude, že prídu boľševickí revolucionári, zmagoria zbedačených ľudí, ktorí ten tvoj systém nepochopili a nevedeli v ňom chodiť, a tí teba a celý establišment naberú na vidly a nastolia napr. komunistickú diktatúru. Ďakujem, neprosím. Toľko k "ideám slobody" - sloboda totiž nikdy nie je a nebude absolútna, ani dokonalá - nič, čo človek kedy vytvoril NEMôŽE byť dokonalé.

Úprimne? Mne osobne môže byť tiež jedno, či v SR bude Fico vládnuť x volebných období - na mojej životnej úrovni sa to negatívne neprejaví, no ak sa bavíme, čo je pre túto krajinu lepšie resp. horšie, tak Fico je mimoriadne zlá alternatíva a realita je, že nič lepšie ako súčasné vládne strany nemáme. Môžeš pracovať, iba s tým, čo máš - ostatné sú len bájky a sny.

To, čo máme v politike je odrazom spoločnosti - plne súhlasím, a keďže populácia SR si už 22 rokov v slobodných voľbách volí tak tragicky, neviem odkiaľ berieš presvedčenie, že v inom (tebou vybájenom) systéme by sa nedopúšťala rovnako zlých (ak nie podstatne deštruktívnejších) rozhodnutí.

"...voľby by už ani neexistovali" WTF?

Demokracia, resp štát v súčasnej podobe nie je "násilnický systém", je to obyčajná akciovka, ktorú si ľudia žijúci na nejakom území zriadili, aby ňou riešili veci, ktoré nevyriešia jednotlivo. Neduhy tejto akciovky (plytvanie, neefektívnosť, korupcia, .....) sú neduhy samotných ľudí a budú ich sprevádzať pri hocijakom systéme, ktorý si zriadia. Z fyzických dôvodov vyplýva, že pri pobyte na danom území sa musíš (si "násilne donútený") riadiť pravidlami danej akciovky, to je limit (možno nevýhoda) našej súčasnej reality. Ale nezúfaj - naši potomkovia, plávajúci svojimi ochablými telami v roztoku, napojení na virtuálnu realitu si budú môcť usporiadať štáty/skupiny/komúny na báze úplnej dobrovoľnosti - združia sa bez fyzických obmedzení a vytvoria si presne také landscapes, aké budú chcieť.

Skromne navrhnem ešte jeden námet - v našej súčasnej, fyzicky obmedzenej realite by si mimoriadne pozitívnu odozvu na návrh absencie štátu zožal v 3. nápravnovýchovnej. Tam sa to hemží ľuďmi, čo pri predstave zrušenia štátnych "násilnických" organizácií začnú slintať blahom. Súkromné ochranno-bezpečnostné agentúry? Samozrejme - veď by si ich pozakladali ako prví, hehehe! Si naštuduj, ako fungovalo "právo a spravodlivosť" na takom divokom západe, kde častokrát miestni šerifovia/"ochrancovia poriadku" boli práve tí najväčší grázli, násilníci a zločinci. napr. http://en.wikipedia.org/wiki/W... - prečítaj si to pozorne - nie len to, čo sa ti hodí do krámu.
 

 

Neviem či invektívom začínať diskusiu je ten správny spôsob pre konštruktívnu debatu - to len ako poznámka na úvod.

Berieš to tak, ako keby mali ľudia demokraciu stále a "my ultraradikálni liberáli" sa tu snažíme niečo zavádzať. Omyl. Na to aby si mal demokraciu, musel niekto prísť, kto povedal, že má nad tebou kontrolu a ty ho musíš poslúchať a odvádzať mu časť z toho čo vyprodukuješ.

Teda najskôr bola sloboda, potom bola demokracia (nesloboda) - aby sme si ujasnili túto historickú postupnosť.

A prepáč, ale je pre mňa celkom srandovné čítať o rizikách ktoré hovoríś že môžu prísť - že niekto môže prísť a získať nad masami kontrolu, ovplyvniť ich, manipulovať a zbedačovať. A teraz si myslíś, že máme čo? Teda v prípade ak by malo prísť niečo, čo tu už máme, tak hrozba pred statusom quo nie je až taká desivá, nie?

Fico, Dzurinda, Hrušovský... nie je to jedno? Máš pocit, že ti nejak rapídne stúpla životná úroveň, keď bol vo vláde Dzurinda? Áno, budeš argumentovať dlhodobým horizontom, ale ani z dlhodobého horizontu nemajú ostatní v politike vôbec snahu obmedzovať štátny aparát. Štát má vždy tendenciu rozpínať sa, vždy, vždy, vždy... či už v malej miere alebo veľkej...pomalšie alebo rýchlejšie, ale vždy je to rovnaký postup. Aj taký Hong Kong zavádza stále nové a nové etatistické prvky do trhu... ale stále je to zrnko piesku oproti tej halde hnoja, ktoré tu máme naložené my.

"Demokracia, resp štát v súčasnej podobe nie je "násilnický systém", je to obyčajná akciovka, ktorú si ľudia žijúci na nejakom území zriadili, aby ňou riešili veci, ktoré nevyriešia jednotlivo. " - Je to chybné tvrdenie a na druhej strane typická predstava etatistu (dúfam že sa neurazíš) o potrebe štátu na zabezpečovanie služieb.

V prvom rade - ľudia sa na NIČOM nedohodli. NA NIČOM. Vieš čo je dohoda? Dohoda je to, keď sa dvaja a viacerí ľudia DOBROVOĽNE dohodnú, že budú plniť nejakú dohodu alebo zmluvu. Nič také v štáte neexistuje. Ústava je jednostranne podpísaný dokument, zákony sú takisto jednostranné. Takisto človek nemá šancu nesúhlasiť, resp. vypovedať túto dohodu - máš možnosť len delegovať pajácov, ktorý budú na tebe túto fiktívnu dohodu uplatňovať.

Druhá vec - neexistuje NIČ, čo by si ľudia nemohli zabezpečiť sami, čo teraz zabezpečuje štát.

Demokracia samozrejme je násilný systém. Alebo chceš tvrdiť, že keď sa rozhodneš ináč ako tá väčšina, tak niekto príde za tebou a slušne ťa o niečo poprosí? :-)

Čo sa týka práva v slobodnom trhu, odporúčal by som ti prednášku profesora Murphyho. Bol som minule na jeho prednáške keď bol na slovensku.

http://www.youtube.com/watch?v...
 

v snahách rozosmiať ma

úspešne pokračuješ.

Najprv tu bola sloboda?? Kedy? Pred rokom 1989? 1945? 1918 za cisára pána? Keď tu boli Turci? napíš mi láskavo, na ktoré dejinné obdobie sa tá tvoja údajná sloboda má vzťahovať - a aj nejaké doložené poznatky o tejto epoche.

"v prípade ak by malo prísť niečo, čo tu už máme..." Máme tu liberálnu demokraciu a relatívne voľný trh. Ja som však písal, že pri vašich insitných pokusoch by sem nakoniec mohlo prísť niečo podobné spred roka 1989. Ak nevidíš rozdiel medzi súčasnosťou a komunistickým režimom, si buď úplne neznalý, alebo duševne chorý.

Áno, Fico a Dzurinda je dosť veľký rozdiel. Ak ti parametre ako reálny rast HDP, zadlženosť v pomere k HDP, podnikateľská sloboda a iné nič nehovoria, prečítaj si nejaké knižky, kým sa začneš na túto tému vyjadrovať.

Áno, si súčasťou systému dobrovoľne - keď sa ti nepáči, môžeš sa zbaliť a presídliť inde, kde ti to bude viac vyhovovať. Že ty by si chcel ostať tu? No to sú tie fyzikálne obmedzenia súčasnej reality o ktorých som písal, máš holt smolu. Dnes si kľudne môžeš vybrať krajinu so zriadením, kde chceš žiť. Že presne také zriadenie ako chceš neexistuje (ani ten Hongkong)? Na to ti kamarát odpoviem dvomi vecami:

1. to, že trh neponúka presne taký produkt (auto, hodinky, zriadenie, hocičo) ako by si chcel ty je len TVOJ problém, nie problém trhu ani nikoho iného.

2. to, že sa tvoja predstava nikde na svete v praxi neuplatnila asi niečo o nej hovorí. A to sa pritom uplatnili už všelijaké chutné "varianty" - od stalinizmu v Sev. Kórei, cez teokraciu, a všeličo iné.

Na záver ti napíšem niečo, čo môžeš s trochou nadsázky považovať za proroctvo. Kým nedokážeš pochopiť skutočné myslenie a túžby ľudí a akceptovať realitu okolo seba a to, že tvoj ideál s tebou (až na malú skupinku) nikto nezdieľa, si odsúdený na doživotnú frustráciu. Deň, čo deň si môžeš búchať hlavu o stenu nad všetkými tými "násilnými" zriadeniami, NIČ ti to nepomôže. Odlož si toto a vracaj sa k tomu každých 10 rokov a zakaždým porozmýšľaj, či to stále platí - uvidíš.
 

:: A teraz niečo o kapitalizme ::

KAUFEN FÜR DIE MÜLLHALDE - TEIL 1 + 2
Viele Produkte werden bereits fehlerhaft entwickelt damit sie kaputt gehen und durch Neuanschaffungen die Wirtschaft in Schwung gehalten wird. http://tv.orf.at/newton/

Teil 1: http://tv.orf.at/program/orf1/...
Teil 2: http://tv.orf.at/program/orf1/...

Teil 2 VIDEO: http://tvthek.orf.at/programs/...
 

A originálna verzia (španielska):

http://vimeo.com/29226837

Aj keď, úplne presne, jedná sa zrejme o katalánčinu. ;-)
 

Kapitalizmom naordinovaný hladomor:

Dokumentárny klub - Zomieranie v hojnosti
Utorok 7.2.2012 20:00 Dvojka

http://www.stv.sk/relacieaz/dv...
 

Voda sprivatizovaná. Kedy príde vzduch?

STV2, DNES, 20:00 hod.:

http://www.stv.sk/relacieaz/dv...
 
Hodnoť

 

Úplný súhlas s článkom.
Len dodám - tento stav podporuje aj zbabelosť a alibizmus mnohých "bežných" ľudí - to sú tie typické obmedzené názory ako:
Politika je panské huncútstvo
Kradlo sa aj sa vždy bude
Ak je sviňa pri válove, treba ju tam nechať, lebo je už nažratá
Čo tam po akýchsi miliardách, len keď mám JA plnú špajzu, nech sa každý stará o seba a nech naháňa peniaze...
 


Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 8 033
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 798
 3. Miroslav Lukáč: Po policajnej akcii BÚRKA a VÍCHRICA príde asi HIROŠIMA a NAGASAKI. 2 253
 4. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 2 100
 5. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 1 996
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 1 692
 7. Patrik Farula: Kašlime na testovanie. Ale čo potom? 1 404
 8. Gabriela Uhlarova: Anarchistický sociopat 1 385
 9. Milin Kanuscak: Ľubomír Vážny v relácii na Telo znova pourážal Figeľa 1 365
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 1 209

Rebríčky článkov


 1. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 2. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 3. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 4. Radoslav Tore: "priemer" náš každodenný.
 5. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 6. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 7. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?
 8. Martin Krištoff: Banky v eurozóne sprísňujú prístup k úverom kvôli obavám z pandémie
 9. Jozo Peric: V Chorvátsku dovolenkovalo o tri štvrtiny Slovákov menej ako vlani
 10. Matúš Ďuriga: Youtube podcasty


Už ste čítali?